Sarı dişler nasıl beyazlatılır?

Sarı dişler nasıl beyazlatılır?

Bu yazımızda şeker içeren atıştırmalıklardan sigara içilmesine kadar sarı dişlerin nedenlerinden başka, White Now diş macunu kullanılarak dişlerinin beyazlığını nasıl koruyacağımızı paylaşıyoruz.

Sarı dişler mükemmel bir gülümsemeyi engelleyebilir. Ancak, dişlerin sarıya dönmesinin nedenlerini hiç merak ettiniz mi?

Bütün gerçekleri öğrendikten sonra gülümsemenizin kolayca kusursuz ve beyaz olmasını sağlayabilirsiniz. Sarı dişlerin nedenleri ve bunu nasıl önleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Sarı dişlerin sebebi nedir?

Yiyecek ve içecekler zamanla dişinizde lekeye neden olabilirken, sarı dişlerin en doğrudan nedeni diş minesinin incelmesidir. Diş minesi diş yüzeyinizi oluşturan sert, beyaz maddedir. Bu yüzeyin altında diş kemiği adı verilen bir madde bulunur ve soluk kahverengimsi bir renge sahiptir.

Diş minesi kaybı ve sarı diş

Diş minesi kalınlığınızı kaybetmeye başladığında, altındaki diş kemiği çok daha görünür hale gelir ve dişlerin sarı görünmesine neden olur. Çoğu insanın diş minesi yaşlandıkça incelir ancak yiyecek ve içeceklerden kaynaklanan asitler diş minesinin erken aşınmasına ve dişlerinin sarıya dönüşmesine neden olabilir.

Sarı diş ve tütün

Sigara gibi kötü alışkanlıklar dişlerinizin rengini de olumsuz etkiler. Sigara ve tütün, dişlerde lekeye, plak ve tartar birikimine neden olabilen katran ve nikotin içerir.

Plak ve tartar dişetlerini hedefler ve ağzınızın diğer bölümlerine de zarar verir. Potansiyel olarak diş kaybına ve hatta dişeti hastalığına neden olur. Tartar oluşumunun en yaygın belirtisi dişlerde ve dişetlerinde kalan sarımtırak veya kahverengi bir renktir.

Sarı diş ve gıda lekeleri

Koyu renkli yiyecek ve içecekler diş yüzeyinizi de renksizleştirebilir. Lekelere neden olan gıdalar şunlardır:

  • Çay
  • Kahve
  • Kola
  • Kırmızı şarap
  • Yaban mersini ve böğürtlen gibi koyu renkli meyveler
  • Pancar kökü

Neyse ki, bu lekeler düzenli fırçalama ve diş ipi kulllanımı ile çıkarılabilir.

Sarı dişleri nasıl önleriz?

Soda ve şarap gibi asitli içeceklerden ve şeker içeren atıştırmalıklardan kaçınarak sarı dişleri önleyebilirsiniz. Bu gıdalardaki asitler diş minesini aşındırabilir, ancak yemekten sonra süt içmek ya da su bu etkileri azaltmaya yardımcı olabilir.

Dişlerinizin sararmasını önlemenin bir başka yolu, yemekler arasında yediğiniz atıştırmalıkları sınırlamaktır. Bunu yapmak, tükürüğünüzün doğal olarak ağzınızdaki bazı asitleri seyreltmesine izin verir.

Sarı dişleri önlemek veya kurtulmak için en iyi yol dişlerinizi günde iki kez iyi bir diş macunu ile fırçalamaktır. Anında daha beyaz dişler için White Now Gold kullanmanızı öneririz. Signal White Now'dan üç kat daha fazla Blue Light teknolojisi ile formüle edilen White Now Gold, lekelere karşı mücadelede ve renk değişikliğinde orijinalinden daha iyi sonuçlar sağlar.

Sarı dişlerin sebeplerini bildiğinize göre, dişlerinizi temiz tutmak çok daha kolay olacaktır. Ne yediğinize dikkat etmeyi, kötü alışkanlıkları azaltmayı ve dişlerinizi günde iki kez White Now Gold ile fırçalamayı unutmayın.