Sıkça Sorulan Sorular 

Ağız bakımı ve diş sağlıyla ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını buradan okuyun.

 • Hayır , diş macunu tüpleri üzerindeki renkler fotosel kesim noktalarını göstermektedir. Ürün içeriği hakkında bilgi vermez.

  Diş macunu tüpleri gibi esnek ambalajlarda, baskı sırasında ve ürünün dolumu sırasında fotosel noktası denilen işaretlemeler bulunması zorunludur. Bu işaretler diş macunu ambalajının üretimi sırasında makinenin ürünü görmesi ve diş macunu tüpünü uygun noktalardan keserek şekillendirmesi için kullanılmaktadır.

  Fotosel noktasının rengi makinenin rahat algılayabilmesi için diş macunu tüpünün zemin renginden farklı karşıt renkte seçilmektedir. Bu renk ürün etiket baskısında kullanılan renklerden biri olmalıdır. Bu nedenle her tüpte farklı renklerin kullanılması mümkündür. Üretim aşamasında makineye giren malzeme uzun bir tüp şeklindedir, sonrasında algılayıcı fotosel noktasını algılayarak ambalajın kesilmesi gereken noktalardan keser. Son aşamada ürün tüp içerisine makine tarafından doldurularak arka tarafı yapıştırılır.

  Öncelikle internet üzerinden ürün adı belirtilmeden sadece fotosel noktalarının renkleri karşılaştırılarak yayılan bilgi bu nedenle asılsızdır. Algı karışıklığına neden olabileceğine inandığımız bu konuda görüşümüzü bilgilerinize sunarız. 

 • Signal diş macunlarının üretim tarihleri kutu ambalajlarının alt kapağının üzerinde ve tüp amblajının kapanma alanında, tırtıklı zeminin üzerinde bulunmaktadır. Ürünlerimiz üzerine tarihler kodlanır. Kodun ilk rakamı üretim yapılan yılı, diğer 3 rakamı ise o yılın hangi günü üretildiğini temsil etmektedir.

  Bu kodlamaya ek olarak ürünler üzerinde bulunun açık kapak logosu (12 ay /6 ay), ürün açıldıktan sonra güvenle kullanılabilecek süreyi göstermektedir.

 • Bu yazılar diş fırçası kıllarının sertliğini göstermektedir. Ekstra yumuşak, yumuşak ve orta sertlik olmak üzere sınıflanmaktadır.

 • Yanlışlıkla bulaştırılırsa kumaşı lekeleyebilir. Lekenin yoğunluğu kumaşın tipine, lekenin ne zaman bulaştığına ve yıkama yöntemine göre değişir. Hemen yıkandığı takdirde çoğu leke tamamen çıkar.

 • 'Tek Dokunuşla Anında* Beyazlık için Uygulama İpuçları:

  • Her kullanımdan önce ürünü en az 20 sn çalkalayın.
  • Ürünün kapağını açın ve fırçanın ucuna ürün gelene kadar tıklayın. İlk kullanımda 30 kereye kadar tıklamanız gerekebilir.
  • Fırça üzerindeki fazla ürünü kapak yardımıyla alın. Çok fazla ürün kullanımı dişlerinizde eşit olmayan bir görüntüye sebep olabilir.
  • Ürünü dişlerinize uygulamak için dişlerinizi gösterecek şekilde ağzınızı açın, ürünün tükürük ile karışmasını önlemek için bir peçete veya pamuk yardımıyla dişlerinizi kurutun.
  • Tükürüğünüzün dişlerinizi ıslatmasını engellemek için çenenizi hafifçe yukarıda tutun.
  • Ürünün diş etlerinize temas etmesini engelleyecek şekilde, üst dişlerinizde yukarıdan aşağı doğru, alt dişlerinizde de aşağıdan yukarı doğru ince bir tabaka halinde tek tek uygulayın. Her bir diş için bir veya iki kere uygulamak yeterli olacaktır. 
  • Ürünün kuruması için 1 dakika kadar gülümseyerek bekleyin.

  Her şey bi' gülüşüne bakar!

  *Anında beyazlık etkisi optik ve geçicidir.

 • Signal White Now Touch ürünümüzle ortalama 40 uygulama yapabilirsiniz.

Sorunuz/sorununuz hakkında size daha detaylı yardımcı olmamızı dilerseniz bize, doğrudan özel mesaj yolu ile ulaşmanızı veya size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Dilerseniz bize Unilever Tüketici Hattı: 444 25 19 danışma hattımız ya da callcenter.tr@unilever.com mail adresimizden de her zaman ulaşabilirsiniz.