Kolay Makyaj İpuçları ile Kusursuz Görünmenin Yolları

Kolay Makyaj İpuçları ile Kusursuz Görünmenin Yolları

Zaman, modern dünyada sahip olduğumuz en değerli şeylerden biri. Bırakın aynanın karşısında saatler geçirmeyi, durup soluklanmak için bir an bulmak bile zor olabiliyor çoğu kez. Bu kolay makyaj ipuçlarıyla birkaç dakika içinde doğal, kusursuz bir sonuç elde edebilirsiniz.

1. Hazırlık

Sadece 5 dakikanız bile olsa, cildinizi hazırlamak atlamamanız gereken bir adım. Anında çözüm istiyorsanız, temizleyici mendiller ideal olacaktır. Buna alternatif olarak makyaj pamuğunun üzerine biraz nemlendirici koyup alnınızı, burnunuzu, yanaklarınızı ve boynunuzu hafifçe silebilirsiniz.

 2. Baz

Eşit, pürüzsüz bir baz elde etmenin en basit yolu, sıvı fondöten kullanmaktır. Yüzünüze birkaç nokta uygulayın ve makyaj süngeriyle yayın, işte o kadar! Ten renginizin tonuna olabildiğince yakın bir fondöten seçmeye çalışın.

Daha hafif bir uygulama için bir BB ya da CC krem de işinizi görecektir.

3. Kapatıcı

Stick kapatıcılar her çantaya girebilecek kadar küçük. Yüzük parmağınızla nazikçe uygulayarak koyu halkaları, lekeleri ya da kızarıklıkları kapatabilirsiniz.

4. Yanaklar ve dudaklar

Çok amaçlı bir renkli stick, kısa zamanda hızlı bir rötuşa ihtiyacınız varsa vazgeçilmez bir parça. Bu kullanışlı kalem aynı anda hem göz farı, hem allık, hem de ruj olarak iş görürken, el çantanıza rahatlıkla sığarak ihtiyaç duyduğunuz anda elinizin altında bulunur.

Elmacık kemiklerinize hızlıca birer çizgi çekin ve parmaklarınızla yayın. Dudaklarınız için, ruj işinizi görecektir.

5. Gözler

Dumanlı gözler herkese yakışır ama bunu yapabilmek için zaman gerekir. Gözlerinizi ortaya çıkaracak hızlı bir uygulama için, göz kalemi ve maskara, kızların en iyi dostudur. Kaleminizle üst kirpik hattına kalem çekin, sonra da çizginin çok keskin olmaması için parmağınızla yayın. Sonraki adım maskara. Kirpiklerinizi uzatmak için maskarayı uygularken fırçanızı dipten uçlara doğru döndürün. Kirpiklerin en iyi şekilde ayrışması ve kalınlaşması için çubuğu oynatarak gidin. Daha hacimli bir görünüm için tekrar edin.

6. Kaşlar

Kaşlarınızı her an kontrol altında tutabilmek için elinizin altında bir cımbız olması işinize yarayacaktır. Kaşlarınızı komple yapmaya zamanınız yoksa, bir kaş kalemiyle boşlukları doldurun. Tamamlamak için de bir kat kaş jeli uygulayın. 

7. Gülümseyin

Gülüşünüz, görünümünüzün merkezini oluşturur. Gülüşünüzü anında canlandırmak için Signal’in White Now Touch beyazlatıcı kalemini denemelisiniz. Yüzünüzde kullandığınız bir kalem kapatıcı gibi bunu da anında parlaklık etkisi için kullanabilirsiniz. Küçük fırçasıyla serumu uygularken, serumun ışığı yansıtan kristalleri dişlerinizde ışık saçan bir parlaklık tabakası oluşturacaktır.

Bu kalem el çantanıza rahatlıkla sığdığı için ne zaman, nerede ihtiyaç duyarsanız rötuş yapabilirsiniz. her gün, istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Bu kolay ve hızlı makyaj ipuçları sayesinde, mükemmel, ışıltılı bir görünüme kavuşmak için sadece beş dakika yeterli.