Harika beyaz gülüşün 7 sırrı

Harika beyaz gülüşün 7 sırrı

Güzel bir gülümseme en değerli özelliklerinizden biridir. Hiçbir şey gülüşünüzü, güzel beyaz dişler kadar güzelleştiremez.

Diş beyazlatmanın yollarını arıyorsanız agresif ve zarar veren beyazlatma yöntemlerini uygulamadan önce, en iyi şekilde gülümsemeniz için size sunduğumuz önerilere bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Dişlerinizi beyazlatmak için verdiğimiz 7 sırrımız gülümsemenizi kısa zamanda güzelleştirecek.

1. Dişlerinizin üzerindeki lekelerden kaçınmak için ne içtiğinize dikkat etmelisiniz

Kahve, çay ve kırmızı şarabın yanı sıra gazlı içecekler ve kokteyller dişlerinizde lekeye neden olur. Peki, yaban mersini, böğürtlen ve nar suyunun da lekelere neden olabileceğini biliyor muydunuz? Meyve karışımlarında koyu renkli böğürtlen türü meyveler kullanılırsa bu daha da geçerlidir.

Meyve suları ve sodanın dişlerinizin renksizleşmesini ve dişlerinize zarar vermesini önlemek için pipet kullanın. Her birkaç yudumda bir, su ile ağzınızı çalkalayarak kahve lekerini dişlerinizden uzak tutun.

Dişlerinizi anında anında beyazlatmak ve lekeleri aşamalı olarak gidermek için White Now diş macunumuzu da kullanabilirsiniz. Bu gibi koruyucu önlemler gülümsemenizi korumanıza yardımcı olacaktır: Lekelerden kaçınmak dişlerin doğal renginin daha uzun süre korunmasını sağlar.

2. Dişlerinizi beyazlatmak ve korumak için doğru bir diş macunu seçmelisiniz

Dişlerinizi evde beyazlatmanın en iyi yolu doğru diş macununu kullanmaktır. Günde iki kez fırçalamak, plakların uzaklaştırılmasına yardımcı olur ve diş minesinin aşınmasını önler.

Yemekten sonra diş fırçalamak da lekeleri gidermeye yardımcı olabilir (ancak yemekten hemen sonra fırçalamayın, yiyecek ve içeceklerdeki asitler diş minesini zayıflatır ve yemekten hemen sonra diş fırçalamak bu aşınmayı artırabilir). Anında beyazlık ve leke gidermenin en ideal kombinasyonu için orijinal White Now'dan üç kat daha güçlü White Now Gold diş macunumuzu kullanın: Dişlerinizin anında daha beyaz (1) görünmesini sağlarken aynı zamanda da aşamalı olarak lekeleri çıkarır.

3. Ulaşması zor yerler için ağız yıkama suyu ve diş ipi kullanın

Ağız yıkama suları sadece  nefesinizi ferahlatmaz, aynı zamanda ağız bakım rutininizin önemli bir parçasıdır ve dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olabilir.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağız bakım suyu kullanmak sarı dişlere neden olabilecek bakterilere ve asitlere karşı ek koruma sağlar.

Diş ipi kullanmak hem beyaz gülümsemenize yardımcı olur, hem de dişetlerinizin sağlıklı kalmasını sağlar. Hiç dişlerin arasında koyu lekelerin oluştuğunu fark ettiniz mi? Düzenli olarak diş ipi kullanmak, plakları uzaklaştırmak ve gülümsemenizin donuk ve kirli görünümlü olmasına neden olan bu sorunlu alanları beyazlatmaya yardımcı olabilir.

4. Sigara içmeyin, gülümseyin!

Dişlerinizi beyazlatmayı başardıktan sonra işin sırrı, onların en iyi şekilde görünmeye devam etmesini sağlamaktır. Bu ise, dişlerinizde lekelere neden olabilecek kötü alışkanlıklardan vazgeçmek veya en azından azaltmak anlamına gelir. Evet, o sinir bozucu sigaralar ve purolardan bahsediyoruz.

Sigara içmek ve tütün çiğnemek gibi alışkanlıklarla vedalaşın. Tütün sadece dişlerin lekelenmesine neden olmaz, ağız sağlığınız ve genel olarak sağlığınızda ciddi sorunlara neden olabilir.

Elektronik sigaraya gelince, dişleriniz katran veya duman içermediğinden lekelenmez. Bununla birlikte, tükürük yapma yeteneğini engelleyebilen nikotin elektronik sigarada da mevcuttur. Dolayısıyla plak oluşumuna ve ağız kokusuna neden olabilir.

5. Yedikleriniz de gülümsemeniz kadar güzel olsun

Çok fazla şeker içeren gıdalar lezzetli olsalar da dişleriniz için kötü sonuçlar doğurabilirler. Besin değeri düşük gıdalardan kaçının ve bol sebze dahil olmak üzere dengeli beslenmeye başlayın; uzun vadede bu hem sizin için hem de dişleriniz için daha sağlıklı olacaktır.

Ancak, bazı meyvelerde ve meyve sularında bulunan şeker miktarı konusunda dikkatli olmalısınız. İyi bir ağız bakım rutininiz olmadığı takdirde bu, çürüklere neden olabilir. Anahtar "her şeyi kararında tüketmektir".

Tatlıya düşkün biriyseniz fazladan bir ipucu: White Now Glossy Shine, lezzetli meyvemsi bir tada sahiptir. Vanilya tadının yemekten sonra mükemmel bir ferahlatıcı olacağından emin olabilirsiniz.

6. Süper güçleri olan bir diş fırçası seçmelisiniz

Beyazlatıcı diş macununun ne olduğunu herkes bilir, peki fırçanızın da göz kamaştırıcı bir gülümsemeye yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Perlit fırça kıllarına sahip Signal Tooth Whitening Diş Fırçası, yüzeydeki lekeleri giderererek ve diş minesini parlatarak dişleri beyazlatmaya yardımcı olur.

Güzel bir gülümseme için ipucu: Makyaj yapmak için kirli bir fırça kullanmayacağınız gibi diş beyazlatmak için de kirli diş fırçası kullanmamalısınız. Diş fırçanızı her kullanımdan sonra musluğun altında durulayın ve havalanması için dik şekilde koyun. Diş hekimleri üç ayda bir diş fırçanızı değiştirmenizi öneriyor; bu yüzden aynı diş fırçasını çok uzun süre kullanmamanız gerekir.

7. Diş minesi aşınmasından kaçının

Yiyecek ve içecekler zamanla dişinizde leke bırakabilirken, sarı dişlerin en büyük nedeni diş minesinin incelmesidir.

Diş minesi, diş yüzeyinizi oluşturan sert, beyaz yüzeydir. Bu yüzeyin altında diş kemiği adı verilen ve aslında soluk sarımtırak renkteki katman bulunur. Diş minesi hasar gördüğünde, altındaki diş kemiği daha görünür hale gelir ve sonuç sarı renkte görünen dişlerdir.

İyi bir gülümsemeye uygun bakım alışkanlığı edinmek (yukarıdaki adımlarda ana hatlarıyla belirtildiği gibi) diş minesi kaybını önlemeye yardımcı olacaktır.

Beyazlatıcı güzellik rutini ile birlikte yapabileceğiniz bir şey daha var: White Now Gold kullanarak anında daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Üç kat daha fazla Blue Light Teknolojisi ile formüle edilmiş olan bu ürün, zaman içinde aşamalı olarak lekeleri gidererek dişlerin % 50'ye varan oranda daha beyaz* görünmesini sağlar.

Diğer beyazlatma ve evde beyazlatma yöntemlerinden farklı olarak White Now optik beyazlatma, diş minesine zarar vermez ve diş erozyonuna katkıda bulunmaz. Bu nedenle günde iki defa kullanılması önerilmektedir. White Now kullanarak göz açıp kapayıncaya kadar daha beyaz, daha güzel bir gülüş elde etmeniz mümkün.