En Iyi Makyaj için Gerekli 10 Temel Malzeme

En Iyi Makyaj için Gerekli 10 Temel Malzeme

Göz kamaştırıcı olmayı ya da doğal bir görünümü tercih edebilirsiniz ancak makyaj işin sadece yarısı. En önemli aksesuarınız, ışıltılı bir gülüş. Biz de size bu konuda yardım etmeye hazırız.

Gülüşünüze anında canlılık katacak ipuçlarını da içeren on temel makyaj malzemesi önerimiz için okumaya devam edin.

1. Makyaj Bazı

Makyaj bazı, fondötenden önce yüze uygulanan şeffaf bir jeldir. Cildinizi pürüzsüzleştirir ve kusurları kapatır. Makyaj bazını yüzünüze pürüzsüz bir şekilde yayın ve fondötene geçmeden önce kurumasını bekleyin.

2. Fondöten

İsminden de anlaşıldığı gibi, fondöten, görünüşünüzün temelini oluşturuyor; o yüzden kilit nokta, doğru tonu bulmakta. Unutmayın, az daha çoktur — fondöteninizin öne çıkmaması gerekli.

Çizgi oluşmasını önlemek için bir makyaj süngeri veya fondöten fırçası kullanmak en iyisi. Yüzünüzün merkezinden başlayarak yanaklarınıza, çenenize ve alnınıza hafif dokunuşlar yapın. Yuvarlak hareketlerle nazikçe yayın. Fondötenin başladığı ve bittiği yerde belirgin hatlar olmamalı; boynunuza ve saç hattınıza pürüzsüzce karışmalı.

Tabii, eğer fondöten size fazla ağır geliyorsa, bir BB ya da CC krem harika bir alternatif olabilir.

3. Kapatıcı

Kapatıcılar küçük kusurları, koyu halkaları ya da lekeleri gizlemek için mükemmeldir. Ten renginize uyan bir ton seçmeye dikkat edin. En iyi seçenek pürüzsüz, kremsi bir formül olacaktır. Sorunlu noktalara uygulayın ve yüzük parmağınızı kullanarak yumuşak hareketlerle yayın.

4. Allık

Allık, teninize doğal bir ışıltı katacaktır. Ten renginizle uyumlu sıcak bir ton seçin. Boyayı elmacık kemiğiniz boyunca yayın. Daha göz kamaştırıcı bir görünüm için, elmacık kemiğinizin en üst noktasına biraz parlak allık ya da çok az aydınlatıcı dokundurun.

5. Yarı Transparan Pudra

Bu pudrayla fondöteninizi mükemmel bir şekilde sabitleyebilir, kusursuz bir görünüm elde edebilirisiniz.

6. Göz Farı

İster dumanlı bir göz makyajı, ister daha doğal bir ışıltı tercih edin, seçiminiz nötr bir paletten yana olmalı. En sevdiğiniz tonu yakalayana kadar farklı tonları deneyin. 

7. Eyeliner

Gözlerinizi anında belirginleştirmek için tek ihtiyacınız olan şey, hızlıca çekilmiş bir eyeliner. Eyelinerı üst kirpik hattınıza uygulayın.

8. Maskara

Mükemmel bir maskara, hacim ve belirginlik katarak kirpiklerinizi havalandırır. Kirpikleri kıvırıp eyeliner çektikten sonra uygulayın. Kirpiklerinizi uzatmak için, uygularken fırçayı kökten uca doğru döndürün. Kirpiklerin en iyi şekilde ayrışması ve kalınlaşması için çubuğu oynatarak gidin. Eğer ekstra hacimli bir görünüm istiyorsanız, bir kat daha uygulayın. 

9. Ruj

Yüzünüzü aydınlatmak için ruj sürmek gibisi yok, ama bu kadar renk seçeneği varken, nereden başlayacağınız bilmek zor olabilir.

Gülüşünüzün anında daha parlak olması için, mavi bazlı bir renk seçin. Mavi alt tonlar beyazlığı kuvvetlendirmeye ve dişlerin sararmış görünmemesine yardımcı olacaktır.

Rujunuzu sürmeden önce, dudaklarınızı ölü hücrelerden arındırın ve yağsız bir dudak kremi ile nemlendirin. Ardından, bir peçete veya makyaj pamuğuyla fazlalığı alın. Dudaklarınızı belirginleştirmek ve kenarlara dağılmasını engellemek için dikkatlice dudak kaleminizi uygulayın. Dudaklarınızın ortasından başlayın ve ruju dışarı doğru çekerek bütün boşlukları doldurun.

10. Etkileyici Gülüş İçin Eksiksiz Bir Rutin

İnci gibi beyaz dişlerle gülümsemek her tarz için son dokunuşu oluşturur. Cildiniz gibi, dişlerinizin de en iyi şekilde görünmek için bir güzellik rutinine ihtiyacı var.

Dişlerinizi günde en az iki kere Signal White Now diş macunuyla fırçalamayı unutmayın. Anında beyazlatan ilk CC diş macunu olarak, patentli Blue Light teknolojisi sayesinde teknolojisi sayesinde dişleri ilk fırçalamadan itibaren beyazlatıyor. Hepsi bir arada formülüyle diş ve diş etlerinize ihtiyaç duydukları korumayı ve uzun süreli bakımı sağlıyor. Dişleriniz, ödün vermeden beyazlıyor.

CC deneyimini tam anlamıyla yaşamak için Signal White Now Carbon + Correct fırçamızla birlikte mükemmel bir ikili oluşturabilirsiniz. Bu diş fırçası, diş minesini parlatmak ve lekeleri temizlemek için özel olarak tasarlandı. Ayrıca, derin bir temizlik sağlayan karbon içeren fırça kıllara sahip.


Bu 10 temel malzemeyi olmazsa olmaz makyaj listenize ekleyerek herkesin kalbini kazanacak bir görünüş yakalayacaksınız.