Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Çoğumuz, lekelerin kötü bir ağız sağlığının işareti olabileceğini bildiğimizden dolayı, daha beyaz dişlerle kendimizi daha güvende hissederiz. Sonuçta, diş beyazlatma dünya çapında en popüler kozmetik dişçilik işlemlerinden biri ve piyasada çeşitli evde beyazlatma ürünleri mevcut. En yaygın beyazlatma yöntemlerinden bazılarına bir göz atalım.

Diş beyazlatıcı diş macunları

Beyazlatıcı diş macunu kullanmak, dişlerinizi hafifçe beyazlatmanın iyi bir yoludur. Signal Beyazlatıcı sistem veya alternatif olarak dişlerinizin beyazıyla kontrast oluşturan ve anlık bir görsel efekt oluşturan mavi pigmentler içeren bir diş macununu deneyebilirsiniz. Signal White Now ailesi içinde size en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

Evde beyazlatma kitleri

Bunlar, peroksit esaslı beyazlatıcı ajanlar içeren reçetesiz satılan jellerdir. Profesyonel diş beyazlatma işlemlerine makul bir alternatiftirler. Beyazlatıcı jel sızıntı yapabileceği ve dişetlerinizi tahriş edebileceğinden, diş tepsisinin ağzınıza iyi oturduğundan emin olmalısınız. Emin değilseniz diş hekiminize danışırsanız, dişlerinizin hasar görmesini önlemek için size özel bir tepsi hazırlayabilir.

Profesyonel diş beyazlatma (diş hekimi tarafından beyazlatma)

Reçetesiz satılan ürünlerle karşılaştırıldığında, profesyonel diş beyazlatma işlemleri yüksek miktarda beyazlatma ajanı içerir ve bu nedenle daha etkili sonuçlar verir. Diş hekimleriniz genel ağız sağlık durumunuzu değerlendirecek, varsa bir diş taşı oluşumunu giderecek ve tedavi sırasında diş etlerinin zarar görmesini önleyecek bir madde uygulayacaktır. Lekelerin ciddiyetine bağlı olarak, işlemi tamamlamak için üç kez randevuya ihtiyacınız olabilir.

Beyazlatıcı bir tedaviye başladıktan sonra, ağız sağlığınızı korumak için normal günlük fırçalamaya, diş ipi kullanmaya ve ağız durulamaya devam etmeniz gerekecektir. Diş ve dişeti hassasiyeti yaşıyorsanız diş hekiminize söyleyin ve ara verin; ağız sağlığınızın öncelikli olduğunu unutmayın.