Dişleri Daha Beyaz Gösteren Rujlar Hangileri?

Dişleri Daha Beyaz Gösteren Rujlar Hangileri?

Daha beyaz dişler için ruj seçimi

Sürdüğünüz ruj size sadece çekicilik katmakla kalmaz, doğru tonu seçmek dişlerinizin daha beyaz görünmesin de bile yardımcı olabilir.

Doğru tonu seçin

Peki nedir bunun sırrı? Bütün mesele tamamlayıcı renklerde. Bir renk çemberine baktığınız zaman, çemberin “soğuk” ve “sıcak” tonlara ayrıldığını fark edeceksiniz. Birbirinin karşısında duran renkler, birbirini tamamlayıcıdır.

Peki bunun rujlarla ne alâkası var? Şöyle ki, mavi (soğuk) ve sarı (sıcak) birbirini tamamlayıcı renklerdir, o yüzden eğer dişleriniz istediğiniz beyazlıkta değilse, sarımtırak görünümü en aza indirmek için mavi alt tonlu bir ruj rengi seçebilirsiniz.

Nasıl ki teninizin alt tonları varsa (pembe, sarı, mavi), rujunuzun da alt tonları vardır. Size özel bir kırmızı ruj seçerken, mavi bazlı bir ruj tercih etmelisiniz. Mercan rengi teninize iyi gidiyor olsa da, turuncu alt tonlara sahip rujlar yalnızca dişlerinizin daha sarı görünmesine sebep olacaktır.

İlkbahara lâyık bir pembe için soğuk tonlara, sonbahara uygun bir görünüm içinse, kahverengilerden uzak durup koyu morlara ve kırmızılara bakabilirsiniz.

Mevsim ne olursa olsun, hangi rengi seçerseniz seçin, dudaklarınızın kusursuz görünmesine yardımcı olacak bazı püf noktaları var.

Dudaklarınızın tazeliğini koruyabilirsiniz

Kurumuş, pul pul olmuş dudaklardaki ruj da pul pul görünür. İster markalı bir dudak peelingi kullanın ister kendi karışımınızı yaratın, dudak rengini uzun süre korumak için ilk adım, dudaklarınızın pürüzsüzlüğünü korumaktır.

Nemlendirmeden olmaz!

Tıpkı yüzünüzün geri kalanı gibi, dudaklarınızın da nemlendirilmeye ihtiyacı var. Nasıl yüzünüzü nemlendirmeden makyaj yapmıyorsanız, dudaklarınıza da aynı saygıyı gösterin ve ona göre hazırlanın. Yeter ki fazla kaygan dudak kremlerinden uzak durun.

Dudağınız için baz oluşturmaya ne dersiniz?

Dudaklarınıza baz oluşturmak, rengini daha uzun süre korumasını sağlayacaktır. Özellikle bunun için üretilmiş dudak bazları bulunmaktadır fakat bir miktar kapatıcı ya da fondöteni hafifçe dokundurmak da aynı işi görecektir.

Çizgileri taşırmamak önemlidir

Dudak kalemi kullanarak dudağınızın doğal şeklinin hatlarını belirleyin — böylece rujunuzun kenarlara dağılmasını engellersiniz. Eğer dudak kalemiyle yeni tanışıyorsanız dudağınızın doğal rengine yakın bir ton seçebilirsiniz. Yoksa rujunuza uyan bir kalem tercih edin. Sonra da kalemle iki dudağı da doldurun.

Bir kat daha

Dudak kalemiyle işiniz bittikten sonra rujunuzu sürün. Kullandığınız ruja göre uygulama şekliniz farklı olabilir, o yüzden önceden nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Son bir öpücük

Ruju sürdükten sonra, fazla ruju ve yağları peçeteye bir öpücük kondurarak alabilirsiniz. Ekstra koruma sağlamak adına, rujunuzu ince bir kat transparan pudrayla sabitleyebilirsiniz. Görünüşü tamamlamak için de son bir kat son bir kat ruja ihtiyacınız var.

Can alıcı dokunuş

Görünüşünüzü çok daha iyi hale getirmek için, White Now Touch’ı denemelisiniz.  Işığı yansıtan kristallere sahip bu serum, gülüşünüze anında canlılık katacak. Küçük boyutu sayesinde rujunuz ve dudak kaleminizle birlikte çantanıza atabilir, koşturmaca sırasında hızlı rötuşlar yapabilirsiniz.

Herkesin kalbini kazanacak bir gülüş için bu denenmiş ve onaylanmış tekniklere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.