Dişleri beyazlatmak için yağ bakımı yapmanın ardındaki gerçek

Dişleri beyazlatmak için yağ bakımı yapmanın ardındaki gerçek

Yağ bakımından kabartma tozuna kadar alternatif diş beyazlatma yöntemleri hakkındaki gerçeği keşfedin.

Beyaz bir gülümseme, güzelliğin önemli bir parçasıdır. İnsanlar bazen kusursuz dişler elde etmek için sıra dışı yöntemler deneyebilirler. Ama hindistancevizi yağı ile bakım yapmak gibi alternatif diş beyazlatma modalarının ardındaki gerçek nedir? Bazı insanların söylediği kadar etkili midir? Yağ kullanımı ve kendi kendine beyazlatma uygulamaları arasında popüler başka iki uygulama hakkındaki gerçeği keşfetmek için okumaya devam edin.

Diş beyazlatma hakkındaki efsaneler

1. Diş beyazlatmak için yağ kullanımı

Bu beyazlatma tekniğinden birçok güzellik blogunda bahsedilmektedir ama gerçekten işe yarıyor mu? Kısaca söylemek gerekirse hayır, bugüne kadar bilimsel olarak ispatlanmış bir şekilde değil.

Bir Hint halk ilacından kaynaklanan yağ kullanımı işlemi, basitçe Hindistan cevizi yağı veya uçucu yağların ağız içinde çalkalanmasıdır. Karışımı dışarı attığınızda, berrak bir maddeden süt beyazı bir sıvıya dönüşmüş olduğunu görmelisiniz. Bunun, dışarı atılan 'toksinler' ve 'kötü' bakteriler olduğu söylenir.

Bu yöntemin dişleri beyazlatmanın yanı sıra, plağı en aza indirgediği ve daha iyi ağız sağlığı sağladığı iddia edilmektedir. Bu yöntemi deneyenler için, lavabodaki sözde 'kötü' bakterileri görmek tatmin edici olabilir, ancak dişleri beyazlattığı veya gülümsemenizi güzelleştirdiği iddiası üzerine bilimsel bir kanıt yoktur.

2. Dişleri beyazlatmada karbonat kullanmak

Karbonatla beyazlatma yöntemi, dişlerinizi normal rutine ek olarak haftada iki kez karbonat ile fırçalamayı içerir. Ek olarak, karbonat üzerine limon suyu eklemek, karışımın dişlerinin üzerine sürülmesi ve bir dakika boyunca yıkamadan beklenmesini içerir. Bunun haftada en az bir kez yapılması önerilir.

Karbonat hafif bir aşındırıcı ve limon suyu doğal bir asidik madde olduğu için, bu iki yöntem diş minenizde aşınmaya neden olabilir. Karbonat hafif lekeleri (beyazlaştırma görüntüsü verir) çıkarabilirken, mineye zarar vermemek ve uzun vadede dişlerinizle ilgili sorunları artırmamak için özenle kullanılmalıdır.

3. Diş beyazlatmak için uçucu yağlar

Doğal ve alternatif tıp meraklıları, nane, karanfil, tarçın ve okaliptüse kadar her türlü uçucu yağ bazlı beyazlatma tedavilerini önerir. Uçucu yağları emmek ya da içerek kullanmak önerilmediğinden, bu yöntem diş beyazlatmak için uygun değildir.

Daha beyaz dişler harika görünmenizi ve kendinizi güzel hissetmenizi sağlayabilir ve bunu elde etmenin en iyi yolu, hem dişleri beyazlatan hem de diş minesine zarar vermeyen güvenli bir yöntemi sürekli kullanmaktır.

White Now alternatif beyazlatma yöntemlerinin içerdiği potansiyel zarar olmaksızın, dişleri anında beyazlatan optik bir beyazlatma yöntemi olan Blue Light teknolojisini kullanır. Diş minesinde kullanımı güvenlidir ve Dünya Diş Federasyonu tarafından günlük kullanım için önerilir.

White Now'u kullanmak, dişlerinizin beyazlığını artırırken, gülüşünüzün uzun vadede güvende ve güzel olmasını sağlar.