Alt text to fill

İyi Ağız Hijyen Alışkanlıkları Nelerdir?

Hiç kimse diş ağrısı ya da diğer ağız sağlığı sorunlarını yaşamak istemez.  Evde bu sorunları önlemek için yapabileceğimiz pek çok şey var. Kötü diş hijyeni, diş çürümesinin ana nedenlerinden biridir. Bu nedenle, iyi bir ağız bakımı rutini ile uzun vadede birçok sağlık sorununu önleyebilirsiniz.

İşte bilmeniz gerekenler:

Plak sorunu

Plak, dişlerinize tutunan bakteri ve şekerlerden oluşan yapışkan bir maddedir. Önlem alınmadığında, diş eti hastalığını tetikleyen tartar oluşumuna yol açabilir veya diş çürümesine neden olabilen asitler üretmek üzere şekeri metabolize edebilir. Bu nedenle dişlerinizi günde en az iki kez temizlemeniz ve diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmeniz önemlidir.

Doğru diş fırçası, doğru diş macunu

Doğru diş fırçasına ve diş macununa sahip olmak büyük bir fark yaratır. Ağzınıza rahatça uyan ve tüm diş yüzeyine ulaşmanızı sağlayan yumuşak veya orta yumuşak bir diş fırçası tercih edebilirsiniz. Signal diş fırçaları, siz ve aileniz için doğru olanı seçebileceğiniz çeşitli fırça başlığı seçeneklerine sahiptir. Diş çürümesini önlemeye yardımcı olan florürlü bir diş macunu kullanmanız önemlidir. Tüm Signal diş macunları dişlerinizi korumak için florür içerir.

Tekniğinizi mükemmelleştirebilirsiniz

Küçük, nazik ileri geri hareketlerle tüm diş yüzeyini fırçalamalısınız. Aceleye Gerek Yok: Dişlerinizi fırçalamak en az iki dakika sürmelidir, üç dakika daha iyidir. Daha fazla temizlik hissi için Signal ağız bakım suyu ile temizlemeyi Tamamlayabilirsiniz.

Sabahları aceleniz olduğunda veya akşamları bitkin hissettiğinizde, rutininizi ihmal etmek kolaydır. Ancak, her gün iyi bir ağız hijyeni uygulaması için çaba gösterirseniz, ilerideki yıllarda daha sağlıklı ve mutlu gülümsemelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Diş ipi şart

En iyi fırçalama tekniği bile dişlerinizin arasındaki küçük bölgelere ulaşamaz. Bu yüzden günde bir kez diş ipi kullanmak çok önemlidir.