Skip to content

Ağız Bakımıyla İlgili Merak Edilenler

Ailenizin diş bakım uzmanı Signal tarafından hazırlanan kılavuzlarımızda, ağız sağlığınızla ilgili endişelerinize yönelik faydalı tavsiyeler bulabilirsiniz.

Konuları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum
( 26 items )

Düzenli ve doğru bir ağız bakımı; sağlıklı, güçlü dişlere sahip olmanızı, diş ve diş eti hastalıklarından korunmanızı sağlar. Sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olmak, yalnızca ağız sağlığınızı değil; günlük hayatınızı da etkiler. Bu doğrultuda doğru bir diş fırçası ve diş macunu tercihi, diş ipi kullanılması, dikkatli beslenme, yıllık diş muayenesi diş bakımı için oldukça önemlidir.

Günde İki Kez Dişlerinizi Fırçalayın

Ağız sağlığı konusunda yapmanız gereken en önemli şey, günde en az 2 kez dişlerinizi fırçalamaktır. Sabah ve gece olmak üzere 2 kez fırçalayabilirsiniz. Sık fırçalama, diş eti veya diş minesine zarar verebilir. Ayrıca diş etlerinize zarar vermemek için daima yumuşak ve hassas kıllara sahip diş fırçası tercih edin.

Dişlerinizi Doğru Bir Teknikle Fırçalayın

Diş bakımında, dişlerinizi nasıl fırçaladığınız önemlidir. Doğru şekilde fırçalanmayan dişler düzgün temizlenmez, plak ve bakteri oluşumuna neden olur. Diş fırçasını dişinize çok bastırmadan 45 derece açıyla tutarak saat yönünde ve saat yönünün tersine doğru dairesel hareketlerle fırçalayabilirsiniz. Dişlerinizi 2 dakika boyunca fırçalamaya özen gösterin.

Diş Fırçanızı Temiz Tutun

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızı durulayarak aralarında yemek kalıntısı kalmadığından emin olun. Ayrıca her 3 ayda bir diş fırçanızı veya elektrikli diş fırçanızın başlığını değiştirmeyi ihmal etmeyin.

Ağız Bakım Suyu Kullanın

Antibakteriyel bir ağız bakım suyuyla diş fırçasının ulaşamadığı alanları daha kolay temizleyebilirsiniz. Diş fırçalama imkanınızın olmadığı koşullarda da ağız bakım suyuyla ağzınızı kolayca yıkayabilirsiniz.

Belirli Periyotlarla Diş Doktoruna Gitmeyi İhmal Etmeyin